İşitme Cihazına Alışırken Ne Gibi Problemlerle Karşılaşılabilir?

İşitme Cihazına Alışırken Ne Gibi Problemlerle Karşılaşılabilir?

İşitme Cihazına Alışırken Ne Gibi Problemlerle Karşılaşılabilir?

İşitme cihazını tanıyın. İşitme uzmanı, cihazı nasıl kullanacağınız ve bakımı nasıl yapacağınız konusunda bilgi verecektir. Bunun yanında, işitme uzmanı yanınızdayken, cihazı takip çıkarın, sesi ayarlayın, temizlemeye çalışın, sol ve sağ cihazları ayırt edin ve pilleri çıkarıp takın. İşitme cihazı rahatsızlık verebilir. Uzmana, alışma süreci boyunca cihazın ne kadar süreyle takılması gerektiğini sorunuz. Bunun yanında işitme problemi yasadığınız durumlarda cihazı nasıl test edebileceğinizi ve çok yüksek veya alçak sesler olduğunda sesin nasıl yükseltilebileceğini veya programlamasının nasıl yapılabileceğini de mutlaka sorunuz. Kendi sesiniz çok yüksek gelebilir. Bu sorun yeni kullanıcılarda oldukça sık rastlanan bir sorundur. Uzman bunu düzeltebilir de düzeltmeyebilirde; şunu belirtmek gerekir ki hastaların çoğu buna zamanla alışmaktadırlar. İşitme cihazı uğuldama yapabilir. Bu sorun olduğunda, geribildirim (feed-back) olmaktadır, bunun nedeni işitme cihazının kulağa tam olarak oturmaması, kulak kiri veya sıvı kaçması olabilir. Ayarlamalar için uzmanı görmeniz gerekir.

İşitme Cihazınızı Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

İşitme cihazının daha uzun ömürlü ve daha verimli çalışması için, cihazınızı nem ve terden koruyunuz. Cihazınızı kuru ve temiz tutunuz. Cihazınızın en büyük düşmanı sudur. Cihazınızı duş alırken, denizde, abdest alırken, aşırı yağmurda ve benzeri durumlarda çıkartınız. Cihazınızı kesinlikle su ile, başka bir sıvı temizleyiciyle veya alkolle temizlemeyiniz. Cihazınızı aşırı sıcak veya aşırı soğuktan koruyunuz. Cihazınızı asla saç kurutma makinesi veya mikro dalga fırında kurutmaya kalkışmayınız. Cihazınızı darbelerden koruyunuz. Her zaman taze pil kullanınız. Sızıntı yapmış pilleri kesinlikle kullanmayınız. Cihazınızı belirli periyotlarla satıcınıza götürüp genel bakımını yaptırınız. İşitme cihazınızı kendiniz tamir etmeye kalkışmayınız. Herhangi bir arıza halinde hemen uzman ile görüşünüz. İşitme Cihazınızı kullanırken saç spreyi veya diğer saç bakım ürünlerini kullanmayınız. Yedek pillerinizi ve ufak cihazları çocuklar ve ev hayvanlarından uzak tutunuz.

#Çocuğunuzun işitme kaybı var mı? #Neden Çift Taraflı İşitme Cihazı Kullanmalıyız? #Pure 312 Nx Doğrudan akış ile birlikte en küçük ve tam donanımlı işitme cihazı. #Pure 13 Nx Doğal ses için üstün performans ve en uzun akış süresi birleşiyor. #Motion 13 Nx Çok yönlü ayar seçenekleri ile doğrudan akış. #İşitme Cihazına Alışırken Ne Gibi Problemlerle Karşılaşılabilir?
Merhaba. WhatsApp Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba. Telefon Yardım Hattımıza Hoşgeldiniz.
Merhaba. Bize haritadan kolayca ulaşabilirsiniz.